formats

۱۴ انجمن در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان شرکت دارند

شرکت ۱۴ انجمن توانخواهی در جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان؛ نقطه عطفی برای حضور افراد دارای معلولیت!

به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، #علی_عباسی مشاور امور توانخواهان سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در ارتباط با اولین حضور توانخواهان در این جشنواره اظهار کرد: حدود ۱۴ انجمن توانخواهی از جمله توانخواهان جسمی-حرکتی، ذهنی، شنوایی و بینایی به جشنواره امسال دعوت شده اند.با توجه به رویکرد جدید جشنواره مبنی بر ایفای نقش مسئولیت اجتماعی، افراد دارای معلولیت برای اولین بار در جشنواره مشارکت دارند.

وی ادامه داد: فیلم و سینما علاوه بر یک فضای سرگرم کننده می تواند در جهت اشاعه فرهنگ افراد دارای معلولیت موثر واقع شود. بدین ترتیب جلسه ای با حضور این انجمن ها برگزار شد و آن ها مشکلات خود را برای حضور در سینماها بیان کردند و به موازات مسائل مطرح شده از سینما ها بازدید به عمل آمد.

مشاور امور توانخواهان جشنواره همچنین تصریح کرد: برای افرادی که دارای معلولیت جسمی حرکتی هستند، یکی از سالن ها در نظر گرفته شده است و از سویی دیگر فیلم های صامت و دوبله به ترتیب برای معلولان شنوایی و نابینایان نمایش داده می شوند.

عباسی عنوان کرد: همچنین به منظور فرهنگ سازی پوسترهایی فراهم شده است تا عموم مردم بدانند با افراد دارای معلولیت چگونه رفتار کنند.

مشاور امور توانخواهان سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان خاطر نشان کرد: برای جشنواره های آینده تلاش خواهد شدسینما های موجود در سطح شهر برای حضور افراد توانخواه مناسب سازی شوند و افراد معلول بتوانند مانند دیگر شهروندان به تماشای فیلم ها بپردازند.

سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به دبیری علیرضا رضاداد تا ۱۴ شهریور ۹۷ در شهر اصفهان در حال برگزاری است. آدرس سایت رسمی جشنواره icff.ir است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

خانه اخبار ۱۴ انجمن در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان شرکت دارند