formats

کمپین کودکان امید

معرفی کمپین کودکان امید ۲۰۱۴ توسط سامسونگ در ایران

نوشته مانی قاسمی دوشنبه، ۰۳ شهریور ۱۳۹۳

CSR یا Corporate social responsibility ، به مسئولیتی اجتماعی گفته می شود که هر شرکت در حد و توان خود تلاش می کند تا آن را در جامعه پیاده سازی نماید. اقداماتی که در قالب این عنوان صورت می پذیرند، غالبا تلاش می کنند تا آثار مثبت فعالیت های هر شرکت را بر روی جامعه به نمایش بگذارند. شرکت ها برای اجرای CSR الزامی ندارند، اما بیشتر آن ها از این طریق سعی می کنند مسئولیت پذیری خود در امور اجتماعی را به کاربران ثابت کنند.

سامسونگ به عنوان یکی از شرکت هایی که در ایران فعالیت دارد، همواره تلاش نموده تا بحث CSR را با جدیت زیادی دنبال کند. این شرکت به تازگی کمپینی با نام «کودکان امید» را راه اندازی کرده است که طی آن قصد دارد امکانات خود را در اختیار مناطق مختلف کشورمان قرار دهد.

دیروز طی مراسمی از فاز های بعدی کمپین کودکان امید رونمایی شد و مهتاب کرامتی (بازیگر و سفیر این کمپین) به شرح اهداف پروژه و اقدامات سامسونگ در آینده پرداخت. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید تا با «کودکان امید» بیشتر آشنا شویم.

پروژه های مسئولیت اجتماعی سامسونگ در ایران:

در سال ۲۰۱۴ سامسونگ قصد دارد در ادامه پروژه موفق کودکان امید در ایران، در سه پروژه جداگانه به تجهیز ۱۰ مدرسه به کلاس های هوشمند، راه اندازی چهار کتابخانه گویا و تاسیس یک مرکز مهندسی به نام آکادمی مهندسی سامسونگ بپردازد.

کتاب خانه گویا:

کتابخانه گویا با هدف بهبود کیفیت آموزش به کودکان نابینا و کم بینا و تسهیل فعالیت های آموزشی شان راه اندازی شده است. پروژه کتابخانه گویا از سوی سامسونگ راه اندازی و با مشارکت سازمان بهزیستی کشور و انجمن نابینایان به اجرا درآمده است.

تاکنون کتابخانه های گویا در شهرهای بندرعباس، کاشان، زنجان، سنندج، ارومیه، ارسنجان، زاهدان و گرگان راه اندازی شده و ساخت چهار کتابخانه دیگر در دستور کار کمپین کودکان امید قرار دارد.

دسترسی به این کتابخانه ها کیفیت آموزشی کودکان نابینا و کم بینا را بهبود می بخشد و امکاناتی برابر برای رشد و پرورش توانایی ها و استعدادهای این قشر از جامعه را مهیا می کند.

در کتابخانه های گویا امکاناتی از قبیل نرم افزارهای مخصوص نابینایان، کتاب های گویا، مانیتور بریل و تجهیزات صوتی مورد نیاز نابینایان فراهم شده است. همچنین با مشارکت بیش از ۱۲۰۰ داوطلب، ۱۵۰ کتاب صوتی برای کودکان نابینا و کم بینا فراهم شده است.

کلاس آینده:

کلاس آینده یکی دیگر از پروژه های مسئولیت اجتماعی سامسونگ است که به هوشمند سازی مدارس در مناطق محروم می پردازد. کمپین کودکان امید سامسونگ هوشمند سازی ۱۳ مدرسه را دستور کار خود دارد. هوشندسازی مدارس با همکاری وزارت آموزش و پرورش صورت می گیرد و طی آن فضایی با نام “کلاس آینده” به جدیدترین وسایل و تجهیزات آموزشی مجهز می شود.

آکادمی مهندسی:

آکادمی مهندسی یک مرکز آموزشی تخصصی با ظرفیت ۵۰۰ نفر برای دانش آموزان ۱۶ تا ۱۷ سال است که با همکاری سازمان فنی و حرفه ای استان تهران راه اندازی خواهد شد.

هدف از ساخت این آکادمی، آماده سازی دانش آموزان و خلق فرصت های شغلی متناسب با استعدادهای آنها است. در آکادمی مهندسی سامسونگ، دروس مکانیک و الکترونیک کاربردی تدریس می شود. این آکادمی بستری را برای توسعه کارآفرینی در میان نوجوانان فراهم می کند تا با کسب دانش و مهارت های لازم بتوانند پس از فارغ التحصیلی، کسب و کار خود را راه اندازی کنند یا به راحتی فرصت شغلی به دست آورند.

سفیر کمپین کودکان امید:

مهتاب کرامتی بازیگر سرشناس و محبوب ایرانی، سفیر کمپین کودکان امید است. ایشان به عنوان یکی از هنرمندان برجسته کشور که فعالیت های اجتماعی بسیاری به ویژه در بحث کودکان داشته اند، به عنوان پیام رسان این کمپین معرفی شده اند. وی پیش از این سفیر صلح صندوق بین المللی کودکان سازمان ملل متحد یونیسف بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

خانه اخبار کمپین کودکان امید