formats

“تفاهم نامه همکاری برای حمایت از هنرمندان دارای معلولیت امضا شد”

حمایت دولت از معلولان هنرمند برای راهیابی به جشنواره های ملی, رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران گفت: براساس تفاهم نامه همکاری که به امضای رؤسای فرهنگ و ارشاد اسلامی و بهزیستی شهر تهران رسید از این پس دولت موظف است امکان حضور هرچه بیشتر معلولان هنرمند و مستعد را در جشنواره های ملی فراهم کند ., به گزارش ایران سپید, به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران؛ سید علی اصغر رفعت حقیقی افزود: در این تفاهم نامه همکاری مقرر شده است جامعه هدف بهزیستی شهر تهران بتواند بیش از پیش از تسهیلات فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این کلانشهر استفاده کند. وی ادامه داد: بهره مندی از ظرفیت های تبلیغاتی ارشاد از جمله تبلیغات شهری و سایر فضاهای تبلیغاتی برای فرهنگ سازی و تبلیغ مشارکت های مردمی و جذب خیرین به نفع معلولان از دیگر مواردی است که دو طرف براجرای آن توافق کردند.
رفعت حقیقی در مراسم این امضای تفاهم نامه همکاری، استفاده از تمامی مراکز فرهنگی و هنری زیر نظر این اداره را از این پس برای معلولان آزاد دانست.
وی با اشاره به اهمیت اصلاح شیوه های آموزشی و تربیتی در مهدهای کودک از اعزام سفیران بازی و مربیان هنر به این مراکز آموزشی زیر نظر بهزیستی شهر تهران خبر داد و ابراز امیدواری کرد این موضوع از ابتدای سال تحصیلی جدید در سال ۹۸ اجرایی شود.
رئیس اداره بهزیستی شهر تهران نیز با اشاره به اینکه هنر می تواند خلاقیت و سلامت روانی معلولان را به همراه داشته باشد مفاد مندرج در تفاهم نامه همکاری را بسیار مهم ا رزیابی کرد و از همه دستگاه ها و وزارتخانه ها خواست این اداره را برای توسعه فعالیت های آموزشی و پژوهشی در شهر تهران کمک کنند.

خانه اخبار “تفاهم نامه همکاری برای حمایت از هنرمندان دارای معلولیت امضا شد”